Makyaj Uygulaması İçin Gereken 5 Fırça

Makyaj uygulaması yapan herkes cildinin pürüzsüz görünmesini ister. Kusursuz bir makyaj için ise ürünler kadar doğru fırça tercihi de bir o kadar önemlidir. Özellikle makyaja yeni başlayanların fırça çeşitliliği arasından doğru makyaj fırçasını bulmaları oldukça zordur.  Bu sebeple bizde sizler için sahip olmanız gereken 5 temel makyaj fırçasını inceledik. Gelin birlikte bakalım…

1. Fondöten Fırçası

Krem veya likit yapıdaki tüm fondötenleri uygulamak için kullanılan fondöten fırçası, cilde ürünün eşit ve homojen bir şekilde dağılmasını sağlar. Aynı zamanda fondötenin cilde hızlı emilmesini ve doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

2. Allık Fırçası

Makyajın canlı ve doğal görünmesini sağlayan allık, elmacık kemiklere renk vermek için uygulanır. Uygulamanın doğal görünmesi için ise fırçaya ihtiyaç duyulur. Tercihinize göre oval, kesik ve açılı allık fırçaları kullanarak, ürünün cilde eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olabilirsiniz.

3. Pudra Fırçası

Pudra, ten makyajını tamamlayan, cilt kusurlarını kapatan, ton farklılıklarını gideren, makyajın sabit kalmasını sağlayan üründür. Pudra uygulamasında genellikle iri ve büyük kıllı pudra fırçası tercih ederek, pudrayı cildinize kolayca dağıtabilirsiniz.

4. Kontür Fırçası

Kontür, ön plana çıkarmak istenilen yerleri belirginleştirmek için koyu veya açık renkte ürünlerle yapılan uygulamaya denir. Genellikle bu uygulama için eğimli kontür fırçası tercih edilmektedir. Eğimli fırça ile yüz şeklinize göre hatlarınızı belirginleştirebilir veya gölgelendirebilirsiniz.

5. Far Fırçası

Göz makyajında en önemli adımlardan biri far uygulamasıdır. Far, göz kapağını renklendirmek, gözleri etkileyici hale getirmek için kullanılır. Açık veya koyu renkleri karıştırma fırçası yardımıyla eşit olarak dağıtabilir, farklı renkleri birleştirmek için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda göz kalemleri uygulamalarının dağıtılması ve daha doğal görünmesi  için de ideal bir fırçadır.

Fırça Temizlemenin Püf Noktaları

Makyaj uygulaması için kullanılan fırçaların uzun ömürlü olmaları için belirli aralıklarla düzenli temizlemek, yıkamak gerekir. Temizleme işlemini yaparken fırçaların dik ve aşağı doğru olması, su veya temizleyicinin fırçanın metal kısmına gelmemesi dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Temizleme işleminden sonra ise fırçalar oda sıcaklığında dik eve aşağı doğru kurutulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir