Cildinize Eşsiz Uyum Sağlayacak Fondöteni Biliyoruz!

Makyajda temel malzeme olan fondöten, kullanımı herkese göre değişkenlik gösteren bir üründür. Doğru kullanılmadığında, çirkin bir görüntüye sebep olan fondöteni sürmenin püf noktalarını bilmek, sizi makyajda bir adım öne taşır.

Her kadın; kusursuz, mükemmel ve canlı görünen bir cilde sahip olmak ister. Böyle bir cilt için uygulanması gereken ilk adım doğru cilt bakım ürünleri kullanmak ve cildi düzenli temizleyip nemlendirmektir. Temizlenen ve nemlendirilen cilt, sağlıkla ışıldar. Temiz ve bakımlı bir cilt; doğru ve kusursuz fondöten uygulamasına uygun zemini hazırlar.

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fondöten seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, fondötenin cilt yapınıza uygun olmasıdır. Cilt yapınıza uygun olmayan fondöten, hem sağlık hem de dış görünüş açısından sorun oluşturur. Karma ve geniş gözenekli bir cilde ışıltılı fondöten uyguladığınızı düşünsenize. Sonuç yağlı ve kötü görünümlü bir cilt olur. Cildinizi tanımak, doğru fondöten seçiminde size yol gösterici olacaktır.

Fondöten seçiminde en çok yapılan hatalardan biri de, fondöten alırken ürünün rengini bileğe sürerek denemektir. Oysa bilek ve fondötenin uygulandığı yüz bölgesi arasında ton farkı vardır. Bileğimiz yüzümüze göre birkaç ton daha açıktır.

Fondöten Kullanmadan Önce

Fondöten kullanmadan önce, ciltteki ölü deri temizlenmelidir. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi detaylı şekilde temizleyin. Zamanınız varsa, makyaj öncesi peeling de yapabilirsiniz.

Cildinizi temizledikten sonra nemlendirmelisiniz. Temiz ve nemli cildiniz makyaja hazır!

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten uygularken ilk aşamada, fondöten miktarına dikkat etmelisiniz. Yoğun fondöten kullanımı cildinizde doğal olmayan bir görüntüye sebep olur ve maske takmış gibi görünebilirsiniz. Ayrıca yoğun fondöten cilt çizgilerinize dolarak sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Aynı şekilde az fondöten kullanmak da kusurlarınızı örtmeyecektir. Bu nedenle cildinizde yoğun durmayacak ama aynı zamanda da kusurlarınızı örtecek miktarda fondöten kullanmalısınız. Fondöteni az az alıp cildinize yavaşça yedirmelisiniz.

Ayrıca fondöteni sadece yüz bölgenize uygulamak boyun ve yüz arasında ton farkına sebep olabilir. Bu yüzden boyun bölgenize de hafif şekilde fondöten uygulayabilirsiniz.

Cilt Kusurlarınızı Düzenleyin: Vichy Dermablend Corrective Foundation

Düzensiz cilt tonu, koyu halkalar, kızarıklık, yara izi gibi küçük ve orta düzeydeki cilt kusurlarını etkili bir şekilde gizlemek için hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılan ödüllü kamuflaj fondöteni olan Vichy Dermablend Corrective Foundation cilt tipinize uygun seçenekler sunuyor.

Vichy Dermablend Corrective Foundation ultra yumuşak dokusu ile cilt üzerinde pürüzsüz bir şekilde cilt kusurlarını kapamak için doğal pigmentlerin yüksek konsantrasyonunu içerir. Vichy Dermablend Corrective Foundation ile cildiniz; ışıtılı, doğal ve canlı görünümünü gün boyu kusursuz şekilde korur.

Vichy Dermablend Corrective Foundation ile hassas cildinize zarar vermeden, cildinizi dış etkenlere karşı koruyarak ve besleyerek cildinizin kusurlarını örtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir